Vara staadionil toimus juubelihõnguline jalgpalliturniir

Möödunud nädalavahetusel toimus Vara Põhikooli staadionil jalgpalliturniir Vara Vuti Cup 2024. Tänavune turniir oli juubelihõnguga, sest samanimeline võistlus toimus juba 20. aastat järjest.
Reedel, 23. augustil leidis aset noorteturniir, kuhu olid oodatud 2012. aastal ja hiljem sündinud jalgpallurid. Võistlustules oli kaks võistkonda: Tartu WJK Santos ja Peipsi United Juunior. Kuigi noorteturniirile oli registreerunud ka Puhja Spordiklubi, jätsid nad sel korral tulemata ning turniiri võitja otsustati kohe finaalmänguga. Mängiti kaks 25-minutilist poolaega, mille järel pidi selguma võitja.
Mäng algas Santose jaoks suurepäraselt, sest Andreas Tarto viis Tartu ja Vara poistest koosneva võistkonna 1:0 juhtima. Veel roosilisemaks muutus Santose jaoks seis, kui Gerhard Värv otsustas, et lööb karistuslöögi enda poole pealt vastaste värava ristnurka – seisuks 2:0! Tundus, et Meistrite Liiga võidukarikast inspireeritud Vara Vuti Cup’i võitjakarikas on minemas Santosele, kuid Peipsi United Juniori poisid sellega ei leppinud. Enne poolaja lõppu skoorisid Unitedi poolt Nikolai Lodeikin ja Kristjan Mägi, tehes mänguseisuks 2:2. Selle skoori pealt mindi ka poolajapausile. Teist poolaega alustasid paremini Peipsi United Juniori poisid ning hea surve realiseeriti ka väravaks, kui oma teise värava finaalmängus lõi Nikolai Lodeikin – seisuks juba 3:2 Peipsi United Juniori kasuks! Mängu lõpuni oli Santosel mitmeid häid momente mängu tagasitulemiseks, kuid ühtegi neist väravaks realiseerida ei õnnestunud. Seega lõppes mäng 3:2 Peipsi United Juniori võiduga ning ühtlasi Vara Vuti Cup 2024 noorteturniiri võiduga! Turniiri parimaks väravavahiks valiti Santose puurilukk Kristen Stig Värv ning parimaks mängijaks Peipsi United Juniori kapten Kevin Opikov. Parim väravalööja kahe tabamusega oli Nikolai Lodeikin.
I koht: Peipsi United Junior
Koosseis: Kevin Opikov, German Opikov, Kristjan Mägi, Kevin Mägi, Eldar Buk, Miron Buk,
Artjom Blinnikov, Edmund Laine, Likas Zirk, Nikolai Lodeikin.Kapten: Kevin Opikov. Treener: Vladimir Feltin.
Laupäeval, 24. augustil toimus täiskasvanute turniir, kus astusid võistlustulle 2008. aastal ja varem sündinud mängumehed. Osales 8 võistkonda, kes olid jagatud kahte alagruppi. A-alagrupis olid FC Luunja, FC MARA, Lähte United I ja Noored ning B-alagrupis võistlesid Team Ricardo, JK Elva Seikluspark, FC Legkaja ja Lähte United II. Alagrupi võitja sai otse poolfinaali ning 2.–3. koht pidid mängima veerandfinaali. Üks mäng kestis 15 minutit.
Kõik mängud olid äärmiselt tasavägised – 20st matšist 8 jäid normaalaja lõppedes viiki ning teistes mängudes otsustasid võitja üks-kaks väravat.
Pronksimatšis kohtusid JK Elva Seikluspark ja FC MARA. Elvakad lõid juba varakult 2 palli FC MARA puuriluku seljataha, tehes seisuks 2:0. Kuigi FC MARA suutis ühe värava tagasi lüüa ja täiesti viimase hetkeni pinget üleval hoida, lõppes matš 2:1 JK Elva Seikluspargi võiduga ning pronksmedalid kuulusid just neile.
Finaalis kohtusid Team Ricardo ja FC Luunja. FC Luunja mäng oli lustakas ja ladus juba esimestest mängudest saadik – oma alagrupp võideti 7 punkti ja väravate vahega 6:0. Lisaks ei lasnud FC Luunja omale kogu turniiri jooksul lüüa mängust ühtegi väravat! Nende vastane finaalis, viimase viie aasta jooksul kolm korda Vara Vuti Cup’i võitnud Team Ricardo, tuli turniirile võidumõtetega. Seevastu olid Team Ricardo esimesed mängud vaevalised – esimesest kahest mängust koguti kõigest 2 punkti ning alagrupi viimasele mängule mindi vastu pingelises seisus. See-eest suudeti oma alagrupp võita 5 punkti ja väravate vahega 4:2. Poolfinaalidest pääsesid mõlemad meeskonnad tasavägiste mängude tulemusena finaali, kus ootas ees võrdsete võistkondade lahing. Finaali domineeris Team Ricardo, kes tabas mitu korda värava raamistikku ning hoidis survet kuni normaalaja lõpuni. Kuna mängus jäid mõlemal meeskonnal väravad löömata, asuti lööma penalteid. Penaltiseeria võitis 2:1 Team Ricardo, võites seega kogu turniiri ning Vara Vuti Cup’i juba neljandat korda kuue aasta jooksul! Turniiri parimaks väravavahiks valiti puhta töö teinud FC Luunja puurilukk Kevin Kink ning parimaks mängijaks FC Luunja võtmemängija Kevyn Toomemägi. Parim väravalööja kolme tabamusega oli Johannes Petmanson.
I koht: Team Ricardo
Koosseis: Silver Muromets, Mait Martpõld, Johannes Petmanson, Jakob Petmanson,
Hendriko Patrail, Even Poltan, Mario Torokvei, Tarvo Padar, Andrei Smirnov, Rain Liblikas.
Kapten: Mario Torokvei. Esindaja: Mait Martpõld